DOM AGAWA w Gdańsku, kierowany przez Fundację AGAWA swoją ofertę edukacyjną, kulturotwórczą i rozwojową adresuje do dzieci i młodzieży, którzy wymagają wzrastania w klimacie szacunku i synergicznego zaangażowania.

Zespół DOMU AGAWA tworzą ludzie, którzy swoje teoretyczne zainteresowania oraz praktyczne doświadczenia pragną rozwijać w ramach organizowanych zajęć tematycznych dla dzieci i młodzieży. Postrzegając sztukę jako narzędzie zmiany społecznej proponowane zajęcia ogniskują się wokół stymulowania twórczości oraz odpowiedzialnego zaangażowania w życie społeczne.

Przyjmując, że sztuka ma swój witalny, niemal zbawienny wymiar, zespół DOMU AGAWA koncentruje się na działaniach – właśnie w horyzoncie sztuki. Stąd poszukiwanie utylitarnego wymiaru sztuki, ujętej jako metody pozwalającej na odkrywanie zasobów, potencjałów drugiego człowieka. Sztuka jest swoistym wonnym ogrodem, zaproszeniem każdego do bycia twórczym. Istotne wydaje się to, że źródłem twórczości jest osobowość człowieka, jego wewnętrzny impuls, podążanie własną drogą, przy żadnym bądź niewielkim zainteresowaniem kierunkami, modami artystycznymi.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s